24 marca 2021

Wiosenne Ptaki Cudaki w wykonaniu uczniów SP w Mszczonowie

 Witajcie kochani

Ostatnio mam bzika na punkcie czarno-białych gazet oraz starych książek, które nadają się wyłącznie do recyklingu. Na swoich zajęciach z dziećmi staram się ciągle przemycać te materiały i już nie raz okazało się, że dzieciaki potrafią z nich wyczarować cuda. Powstają więc prace nie tylko tanie w wykonaniu, ale również przyjazne dla środowiska.

W ubiegłym tygodniu dzięki współpracy z Kwiatem Dolnośląskim oraz firmą 13arts miałam możliwość przeprowadzenie zajęć na kole plastycznym klas młodszych oraz w klasach specjalnych, na których wspólnie z dzieciakami wykonaliśmy "Wiosenne Ptaki Cudaki". Bazą do ich wykonania były oczywiście stronice ze starych książek, same zaś ptaki dzieciaki wycięły z papieru skrapowego 13arst.
Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z profesjonalnym papierem scrapowym. Ochom i achom nie było więc końca. Trudno też było się im zdecydować na konkretny wzór - wszystkie bowiem były dla nich piękne. Koniec, końców dzieciaki ochoczo zabrały się do pracy tworząc niepowtarzalne "obrazy" ptaków, które zdobią gazetki ich klas.
Zobaczcie, co udało im się wyczarować.
W imieniu dzieci dziękuję Kwiatu Dolnośląskiemu oraz firmie 13arts za pakiet przepięknych papierów. To dzięki Wam powstały takie piękne prace.

Pozdrawiam serdecznie 

Gosia