16 lutego 2020

Albumik z kopert na Dzień Poczty Polskiej

W kalendarzu świąt rozmaitych na dzień dzisiejszy przypada Dzień Poczty Polskiej, nie mogłam się więc powstrzymać przed zrobieniem kolejnego albumu na bazie kopert na listy. 


Tym razem wykorzystałam koperty w dwóch rozmiarach. Duże są bazą całej karty, a małe tworzą klapki-kieszonki. Okładka została oklejona recyklingowym papierem pakowym i dopiero na ten papier naklejałam papiery scrapowe.


Brzegi kopert potuszowałam tuszem distress, bo biały kolor nie pasował do papierów scrapowych, których planowałam użyć. Jako podkładki do tuszowania jednej kopery używałam innej koperty - nie chciało mi się szukać czegoś innego, a to i tak się zaklei ;-)


Karty w albumie zaplanowałam w orientacji pionowej z kieszenią od góry. Nie mogłam więc do łączenia kart wykorzystać klapek kopert - użyłam pasków papieru podklejonych dla wzmocnienia paskami tyveku (pocięta... tyvekowa koperta).


Małym kopertom rozcięłam dno i zakleiłam otwór, którym planowo wkłada się list. Nastepnie przymocowałam je do dużych za pomocą ich zamknięć. W ten sposób powstały ruchome kieszonki.


Jedna z kopert miała otwór w kształcie trójkąta i ta została w formie tradycyjnej - tag wkładamy do niej przez planowy otwór a nie przez rozcięte dno.

  
Jeżeli niektóre z papierów użytych do ozdobienia albumu wydają się Wam znajome, to macie rację - wykorzystałam część tej  samej kolekcji, co w albumiku na Dzień Filatelisty.


Na jednej ze stron znałazło się miejsce na mały wodospad.


Pionowe klapki starałam sie przykleić na różnych wysokościach: na jednej karcie wysoko, na drugiej nisko, a na trzeciej na środku. Dzięki temu album zgrubiał równomiernie, bez "buły" w jakimkolwiek punkcie.


Na tylnej okładce tradycyjnie mały detal ze ścinków.

Mam nadzieję, że albumik Wam sie podoba i zachecam Was do zrobienia własnego. Jak widać, koperty nie muszą być wszystkie w tym samym rozmiarze, aby powstała ciekawa i urozmaicona praca.

Pozdrawiam serdecznie, Ania K.

2 komentarze:

Isy pisze...

Wspanialy pomysl z tymi kopertami, sprobuje cos podobnego stworzyc :)pozdrawiam

USAGI pisze...

Bardzo ładny album :)