Strony

6 grudnia 2019

Choinka - gościnny minitutorial

Witajcie!!!
Czy też tak czasami macie, że roznosi Was energia twórcza, coś byście zrobiły? Kiedy nagle włącza się czerwone światełko - to za wcześnie, to nie ten czas!!!


Na początku listopada postanowiłam zrobić dla rodzinki prezent w postaci choineczki.

Kupiłam stożek styropianowy, w domu przeszukałam wszystkie półki za dodatkami: kwiatami, gałązkami itd… Zebrawszy wszystko w jednym miejscu - miały czekać by „nabrały mocy” i kiedy przyjdzie ich właściwy czas.
Niestety poległam - ten czas nadszedł szybciej niż tego chciałam.
 Następnego wieczoru owijałam stożek białą wełną zerkając jednym okiem na film, drugim na to co robię. Kolejnego nakładałam gesso i posypywałam brokatem by choineczka nabrała blasku.
Kiedy wszystko wyschło upinałam dodatki: zieloną gałązkę, kwiaty i czerwone elementy dla przełamania bieli i srebra. Choinka była niemal gotowa.
Miałam jeszcze tylko zrobić pieniek i umocować ją w ozdobnej doniczce. Ale… będąc w sklepie moją uwagę przykuł biały, porcelanowy świecznik i plany uległy zmianie. To on dzisiaj jest podstawą choineczki.

Zdradzę Wam, że to pierwsza moja choineczka.
W swoim dorobku nie mam zbyt wielu prac innych niż karteczki. Zachęcam Was byście próbowały czegoś nowego, nie obawiały się efektu końcowego, a przede wszystkim jeśli macie chęć coś zrobić TO ZRÓBCIE !!!

pozdrawiam,
Gosia - Kartkomania 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz