Najbliższe spotkanie:
9 maja 2019

Albumik o wiośnie

Wiosna w pełni. Pogoda zmienna, ale killka dni pełnych słońca już za nami, więc można oprawić kolejne zdjęcia w mini albumik. I taki albumik chciałabym Wam dzisiaj pokazać.


Baza albumu powstała z pojedynczej kartki papieru scrapowego. Sekcje bazy składają się klapkami do środka. 


  Następnie, jedna na drugiej, zwijają się do kształtu płaskiego pudełeczka.


Albumik jest zamykany sznureczkiem oplątywanym wokół ćwieków. Pomieści zdjęcia o wielkości 7,5 cm x 10 cm, i mniejsze. Za tytuł posłużyła nazwa kolekcji wycięta z paska z informacją o producencie (którym jest dobrze znana Galeria Papieru). 


Albumik w wersji podstawowej pomieściłby 6-8 fotografii, ale wykorzystałam drugi arkusz papieru do zrobienia harmonijki na jednej z sekcji (zawiązana na sznurek) i kieszonki z tagiem na sekcji drugiej.


Umieściłam w albumiku 10 zdjęć 7,5 cm x 10 cm, przeznaczając część miejsca na ozdoby (kwiaty i naklejki). Część klapek, po stronie wzoru w kwiaty, zostawiłam całkowicie puste, aby móc podziwiać piękno samego papieru. Gdybym chciała wykorzystać wszystkie powierzchnie, a część zdjęć wywołać w mniejszym rozmiarze, to albumik zmieściłby ich ponad 15. Sama harmonijka może pomieścić 8 zdjęć.


Dzięki boczkom o wysokościach 0,5 cm lub 1 cm, albumik zamyka się bez problemów na płasko. Dodatkowe elementy konstrukcyjne, jak harmonijka, spokojnie się w nim mieszczą.


Ozdobą albumiku są kwiaty i listki wycięte z papieru scrapowego oraz przezroczyste naklejki z napisami. Na zdjęciu powyżej: rozłożona harmonijka.

Album jest łatwy w wykonaniu i poręczny, może być fajnym prezentem choćby dla mamy do torebki, aby miała swoje ulubione zdjęcia zawsze pod ręką. Na pewno zrobię sobie kolejny, tym razem zawiązywany na wstążeczki. A wy? Macie fajne zdjęcia z  majówki do oprawienia?

Pozdrawiam serdecznie, Ania.

Zapraszamy do podzielenia się efektami swojej pracy! 
Wśród zgłoszonych prac rozlosujemy nagrody niespodzianki! 

 

You are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter

2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Super jest!! prosty a bardzo efektowny :D Z tego co pamiętam to trzeba tylko popracować nad odpowiednimi zagięciami... :D

USAGI pisze...

Ciekawy pomysł :) Taki ładny, a tak mało nakładu pracy i materiałów wymaga :D