13 lutego 2019

Ekspresowe kartki walentynkowe

W ostatniej chwili okazało się, że potrzebujecie na jutro kartki z życzeniami? Dzisiaj mam dla Was post o tym, jak ekspresowo wykonać kartkę, nie tylko walentynkową. Potrzebujecie:
  • stempelki, tusz, bloczki akrylowe,
  • papier wizytówkowy lub z bloku technicznego, albo gotowe bazy kartek,
  • kolorowe papiery scrapowe i/lub karty do Project Life (pocket scrapbooking),
  • kosteczki lub taśma dystansowa, lub coś co je zastąpi, np. ścinki beermaty.


Kartka pierwsza: wybieramy kartę do pocket scrapbookingu z odpowiadającym nam napisem, przycinamy i odbijamy stempelek bezpośrednio na karcie. Za pomocą taśmy dystansowej naklejamy na drugą, większą kartę lub papier scrapowy, aby uzyskać efekt kontrastowej ramki. Całość przyklejamy do bazy, ponownie taśmą dystansową (większy efekt 3D) lub zwykła taśmą dwustronną klejącą czy klejem. Gotowe!


Kartka druga: ponownie wybieramy kartę do Project Life z odpowiadającym nam napisem. Za pomocą taśmy dystansowej przyklejamy ją do bazy kartki. Stempelki odbijamy na papierze wizytówkowym i wycinamy nożyczkami z minimalną białą obwódką. Przyklejamy na kosteczki dystansowe do kartki. Gotowe!


Kartki trzecia i czwarta: wybieramy dwa pasujące do siebie papiery scrapowe lub karty do PL i tworzymy z nich kolorowe tło dla stempelków. Przyklejamy do bazy kartki na taśmę dystansową. Stempelki oraz napis odbijamy na papierze wizytówkowym. Postaci wycinamy nożyczkami, napis można wyciąć dziurkaczem lub wykrojnikiem o kształcie np. etykiety, prostokątu, koła, itp. Przyklejamy do kartki na kosteczki dystansowe. Gotowe!


Używałam kosteczek i taśmy dystansowej o grubości 1 mm, aby efekt 3D nie był przesadny. Jeżeli nie macie zestawu stempelków z gotowymi napisami, przejrzyjcie swoje zapasy naklejek. Zwłaszcza te z czarną czcionką na przezroczystym lub białym tle. Taką naklejkę można nakleić na biały papier i wyciąć w ten sam sposób, jak tytuły kartek na zdjęciach. 


Dodatkową ozdobą kartek mogą być przyklejane perelki lub enamel dots. Ja jednak postawiłam na minimalizm. Ozdobą moich kartek są papiery w jasnych i żywych kolorach i ich kontrast z biało-czarnymi stempelkami, oraz efekt 3D.

Jak Wam się podobają takie kartki "fast and simple"? Mam nadzieję, że ta inspiracja okaże się dla Was przydatna nie tylko na dzień przed Walentynkami.

Pozdrawiam serdecznie, Ania K.

4 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Mi się bardzo podobają :D a te sowy są obłędne! Jakie miny mają :D Dzięki za inspirację!

USAGI pisze...

Rzeczywiście bardzo szybkie w zrobieniu :)

DOBROSŁAWA pisze...

Pomysł przedni.

Emilia B pisze...

Świetne :D proste, ale bardzo ładne i wymowne :D