29 stycznia 2018

Pokoloruj mój świat #12

Po dosyć długiej przerwie wracam do Was z nową porcją kolorowankowych inspiracji...
Na doby początek przegląd zagranicznych kolorowanek, które siostra przywiozła mi z USA.

Pop Manga Coloring Book
(autor: Camilla d'Errico)


To było zadanie specjalne dla mojej siostry. Odkąd zobaczyłam w Internecie przykładowe strony z tej kolorowanki wiedziałam, że koniecznie chcę ją mieć. Marzenie udało się spełnić. Kreska pani Camilli jest magiczna, subtelna, dopracowana. Obrazki utrzymane w mangowej stylistyczne są oryginalne, ciekawe, przenoszące nas w fantastyczny świat wyobraźni autorki. Mimo dwustronnych kart można śmiało poeksperymentować z różnymi mediami dzięki dosyć sporej gramaturze papieru.

Steampunk Fashions
(z serii Creative Haven)


To druga zamówiona przeze mnie pozycja. Jakoś tak zamarzyła mi się kolorowanka w stylu steampunk. Obrazki są ładne, dopracowane, jednak tematycznie dosyć monotonne - książeczka ta na pewno nie przypadnie do gustu osobom, które nie lubią kolorować ludzi/kobiet. Wydrukowana jest jednostronnie, co przy dosyć cienkim papierze daje jednak możliwość kolorowania pisakami.

Collage Art
(z serii Escapes Coloring Book)


A to już niespodzianka od mojej siostry. Pozycja, której pewnie sama bym nie wybrała, bo takie historyczne, starociowe klimaty, to nie do końca moja bajka. Jednak kolorowanka ta miło mnie zaskoczyła różnorodnością przedstawionych motywów, odwołujących się do wszelakich kulturalnych zasobów ludzkości. Kartki są jednostronnie zadrukowane, dosyć cienkie, papier średniej jakości.


Vertical Worlds
(autor: Abi Daker)


Dosyć ciekawa kolorowanka przedstawiające różne miejsca. Dobra dla wielbicieli detali, ponieważ znajdziemy w niej sporo drobnych elementów. Obrazki są wydrukowane jednostronnie - do każdego znajdziemy też krótki opis. Format dosyć nietypowy dla kolorowanek dla dorosłych.

Fantastic Collections
(autor: Steve McDonald)


Tę pozycję znajdziemy także w polskich księgarniach w rodzimym wydaniu. Obrazki tworzą pewnego rodzaju kompozycje złożone z przedmiotów codziennego użytku i różnych bibelotów. Zadrukowana jest dwustronnie, trzeba więc uważać z doborem mediów, aby pokolorowany wzór nie przebijał na drugą stronę.

I to by było na tyle! Powoli szykuję dla Was kolejne doniesienia z mojego kolorowego świata... A może jest coś co byście chcieli zobaczyć? Jakieś konkretne zagadnienie? Na przykład kolorowanie na mokro albo używanie blenderów? Odezwijcie się w komentarzach do tego posta!

Pozdrawiam,
Katrina

1 komentarz:

USAGI pisze...

Mangowa malowanka ma śliczne obrazki :P