Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie -
24 lutego 2019 godz. 15:00
Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28, Wrocław - Popowice

24 stycznia 2018

Kartka pszczółka dla maluszka

Kochani! :)

   Od jakiegoś czasu w domu mam wysyp małych dzieci ;) A co za tym idzie, co chwila potrzeba do wykonania kartki urodzinowej dla kilkuletniego brzdąca. Wiadomo, że do 3-4 letniego maluszka bardziej trafi zabawna w formie "kartka" niż profesjonalnie wykonana scrapowa kartka na wypasie, nad którą spędzimy masę czasu dopracowując do perfekcji i milimetra każdy element. Taka wymuskana niestety raczej trafi do kąta/kartonu, więc zachęcam do wykonania czegoś, z czym dziecko spędzi więcej czasu np. bawiąc się :)! Jednocześnie nad taką kartką spędzimy mniej czasu (więcej czasu na pieczenie ciasta na prezent ;)), nie musimy dbać o milimetry a i przyniesie nam sporo radochy :) Oczywiście nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi o to, żeby odklepać byle jak i mieć z głowy, tylko żeby dobrze się przy tym bawić i podarować dziecku radość :D!


   Jak wiadomo, pszczółki żyją w ulu - mamy również element edukacyjny dla dziecka ;) Na początku trzeba wykonać swojski, drewniany ul z obowiązkowym wejściem, oraz dachem krytym słomą (możecie dla efektu daszek obkleić prawdziwą słomą!). Pamiętajcie, że ul musi być w środku pusty jak koperta, również daszek - w daszku zamieszka głowa naszej pszczółki a w ulu jej korpus. Pszczółka musi zmieścić się tam cała, więc albo wytnijcie najpierw pszczółkę i dopasujcie wielkość ula do pszczółki, tak żeby bez problemu wleciała tam od spodu (na drugim zdjęciu widać kuperek pszczółki pod ulem), albo najpierw zróbcie ul i do ula wielkością dopasujcie pszczółkę. Ja planując sobie ile potrzebuję miejsca na życzenia najpierw wycięłam pszczółkę, położyłam ją na kartce przeznaczonej na ul i obrysowałam ją prostokątem tak żeby bez problemu wsunęła się cała ze złożonymi skrzydełkami do ula i daszku, to razy dwa (dwie ścianki) + zakładka na sklejenie boku ula.


   Tu na zdjęciu widać jak pszczółka "wylatuje" z ula ze złożonymi skrzydełkami. Oczywiście możecie wykonać miejsce na wylot inaczej, np. przez daszek który może być zdejmowany lub tylko rozcięty, albo nacięcie z prawego lub lewego boku ula. Raczej najwygodniej jest od spodu.


   Jak widzicie pszczółka jest wielkości ula, tak, że głowa mieści się w dachu. Pamiętajcie aby pszczółka była troszeczkę dłuższa niż ul, żeby wystawało jej trochę kuperka (jak widać na zdjęciu 1 i 2) ułatwi nam to jej wyciąganie :)


   "Kartka" ma być dla małego dziecka, nierówności i krzywizny są mile widziane :) Ma być zabawnie a nie od linijki, zezowate ruchome oczka które można kupić w sklepach papierniczych i scrapowych - idealne rozwiązanie! Korpus owada najlepiej wyciąć z czarnego papieru, a paski dokleić z żółtego. Skrzydełka oczywiście obowiązkowo w 3D! Wycinany je z białego papieru i doklejamy tak żeby swobodnie odstawały, najlepiej przykleić z dwóch stron przeźroczystą taśmą klejącą.


   Czułki możecie wykonać z czarnej wełny lub muliny i zrobić supełki na końcach. Dzięki temu uzyskamy kartkę na życzenia i zabawkę dla dziecka :) Solenizantka Laura chętnie bawiła się później pszczółką latając nią po pokoju - skrzydełka są ruchome, machają podczas latania, czułki podskakują a oczka świrują :)

   Na drugiej stronie pszczółki, pod spodem na brzuszku przyklejamy kawałek białego papieru, na którym piszemy życzenia. Zazwyczaj większość z nas ma problem z układaniem życzeń i tu mamy rozwiązanie! Na brzusku miejsca mało, dzięki czemu nawet krótkie życzenia wypełnią pszczółce cały brzuszek, co da nam efekt dużej ilości życzeń, bo przecież cała kartka wypełniona nimi po brzegi ;)


   Mam nadzieję, że pszczółko-kartka zachęci Was do odrobiny zabawy i wykrzesania z siebie dziecka czyniąc zabawną kartkę dla dziecka :)! Wrzućcie w komentarzach Wasze dziecięce kartki w kształcie zwierzątek! :)

Udanej zabawy!
USAGI

2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Zabawna :) podoba mi się :D

DOBROSŁAWA pisze...

Fajna do zrobienia z dziećmi i na pewno wykorzystać muszę