Najbliższe spotkanie:
27 czerwca 2016

DOJAZD I DOJŚCIE NA 12 DOLNOŚLĄSKIE WARSZTATY CRAFTOWE

Witajcie,
dzisiaj jest post "dla tych co pierwszy raz". 
Tym, którzy już u nas byli może też nie zawadzi odświeżyć sobie pamięć :)
pozdrawiam i do zobaczenia już w piątek!
Krulik

 Najważniejsze informacje:

Przypominam adres (jest też na górze bloga pod podpisem i na naszym plakacie)

Studium Edukacji Ekologicznej /Akademia Feng-Shui/Akademia Terapii Naturalnych
(to są napisy, które są widoczne na budynku)

ul. Starograniczna 28
(osiedle Popowice, dzielnica Fabryczna)
54-237 Wrocław
Budynek jest  BIAŁO - POMARAŃCZOWY i ma z boku napis Starograniczna 28.

Dojazd tramwajami: 3, 10, 20, 31Plus, 32 Plus, 33 Plus wysiadamy  na ul. Legnickiej obok CH Magnolia (można się pytać w tramwaju: Czy daleko jeszcze do Magnolii? w sumie chyba wszyscy wiedzą gdzie Magnolia jest :))

Z dworca Głównego PKP: Tramwaj 31Plus lub 32 Plus - jedzie się 16 minut.
Autobusem 122 (z ul. Suchej za dworcem) jedziemy około 20 minut.

Dojazd autobusami: 103,104, 122 127, 128, nocne: 243,245  - wysiadamy z drugiej strony osiedla na ul. Popowickiej przystanek Popowice, obok ul. Niedźwiedziej.
102 - zatrzymuje się tak jak tramwaj na przystanku Niedźwiedzia na ul. Legnickiej. 

tu jest rozkład jazdy: http://www.mpk.wroc.pl/

UWAGA! Jeżeli ktoś jedzie pociągiem - sprawdźcie proszę czy na trasie waszego pociągu są stacje Wrocław Popowice lub/i  Wrocław Mikołajów.
NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA TYCH CO POCIĄGIEM: 
Wrocław Popowice znajduje się na początku ul. Starogranicznej jakieś 400m od miejsca spotkania a z dworca Głównego jedzie się tu 7-8 minut!!
Jeżeli wysiądziecie na Wrocław Mikołajów to ulica Starograniczna jest 1 przystanek autobusowy/tramwajowy od ul. Zachodniej w stronę Leśnicy/Pilczyc - na piechotę idzie się jakieś 15 -20 minut.

Dojście z przystanku tramwajowego na ul. Legnickiej
(przypominam: przystanek nazywa się Niedźwiedzia):
- Przechodzimy przez ulicę w kierunku osiedla - nie idziemy na razie do Magnolii!! Idziemy Niedźwiedzią i jak się skończą domki jednorodzinne to należy skręcić w prawo w ul. Żubrzą i dojść prawie do końca w stronę nasypu kolejowego.
Po lewej będzie plac zabaw a za nim parking strzeżony. Za placem zabaw (w lewo od ul. Żubrzej) jest biało - pomarańczowy budynek - to nasze miejsce spotkania (powyższe zdjęcie jest zrobione od innej strony).
Idziemy chodnikiem między placem zabaw a parkingiem, po schodach w dół i w górę (można schody obejść po trawniku obok płotu) i jesteśmy przy wejściu do Akademii. Na drzwiach będzie plakat i informacja gdzie nas znaleźć.

Dojście z przystanku autobusowego na ul. Popowickiej
(przypominam: przystanek nazywa się Popowice (ale NIE stacja kolejowa Popowice!!)):
wysiadamy z autobusu, przechodzimy na drugą stronę ulicy i dochodzimy na skrzyżowania ze światłami (cofamy się do skrzyżowania ze światłami). To jest skrzyżowanie ul. Popowickiej i ul. Niedźwiedziej. Skręcamy w ul. Niedźwiedzią i idziemy do ul. Jeleniej (jakieś 150 m), na której stoją bardzo długie 10 piętrowce. Skręcamy w lewo i idziemy wzdłuż bloku aż do końca, przed nami już tylko parking i nasyp kolejowy. Następnie skręcamy w prawo za blok i widzimy Studium Edukacji Ekologicznej - czyli miejsce naszego spotkania, dokładnie od tej strony co na zdjęciu. 

Dla tych co samochodem:

GPS:
stopnie: N51,1227777777778° E16.9986111111111°
stopnie-minuty:N51°7.366667 E016°59.916667
stopnie-minuty-sekundy: N51°7'22,9” E16°59'55,6”

Z obwodnicy miasta (A8) zjeżdżamy na węźle Stadion i kierujemy się ul. Lotniczą a następnie Legnicką w stronę centrum. Po minięciu CH Magnolia skręcamy w ul. Zachodnią (nie ma już tutaj możliwości zawrócenia) i wracamy w najbliższym możliwym miejscu (polecam za McDonaldem) i wracamy na Legnicką. Jedziemy do skrzyżowania koło CH Magnolia gdzie skręcamy w prawo w ul. Niedźwiedzią. Dalej dojeżdżamy do ul. Jeleniej w którą skręcamy w prawo i wzdłuż długiego bloku 10 piętrowego dojeżdżamy do nasypu kolejowego. Budynek Studium jest po prawej stronie w głębi. Trasa ta wg Google jest tutaj. Przy okazji -ze względów bezpieczeństwa -  prosimy nie parkować bezpośrednio przy dojeździe do drzwi budynku! 
Miejsca parkingowe znajdują się na osiedlu a także w okolicach nasypu kolejowego. Obecnie jest tam całkiem ładny nowy parking.


MAPKA: 

Na mapce są przystanki autobusowe "Popowice" na ul. Popowickiej i przystanki autobusowe i tramwajowe "Niedźwiedzia" przy skrzyżowaniu ulicy Legnickiej i Niedźwiedziej
Więcej okolicy można zobaczyć tutaj: plan Wrocławia - tam też można podejrzeć dojście ze stacji Wrocław-Mikołajów (ul. Stacyjna), odrobinę na południowy-wschód od powyższej mapki.

Jak dojechać można też sprawdzić na stronie: http://wroclaw.jakdojade.pl/
program rysuje mapki z dowolnego punktu w mieście.

Mam nadzieję, że moje wskazówki będą pomocne.
Jakby coś było nie jasne to proszę piszcie.
Krulik

2 komentarze:

Nacia`s look pisze...

Super opis ja czytając go i idąc według niego się nie zgubiłam :-) Na przystankach są rozpiski to można wyliczyć sobie plus minus ile przystanków ale Magnolii nie da się nie zauważyć :-D I jakby ktoś potrzebował to całodniowy bilet normalny na wszystkie linie 11 zł a ulgowy 5,50 zł. Chociaż pewnie wszyscy będą cały dzień na DWC, ale gdyby ktoś chciał np. dzieci z tatą wysłać do ZOO to może się przydać taki bilet :-) I praktyczna porada w biletomatach tych na przystankach nie płaćcie monetami :-)
Pozdrawiam
Dicappo

Anna - Krulik pisze...

Dzięki, bo jakoś nie pomyślałam o poradzie biletowej :D