24 marca 2016

Wielkanocne inspiracje - dzień dziewiąty

Witajcie! 
dzisiaj chciałabym pochwalić się dekoracją, którą zrobiłam do powieszenia na ścianie w domu - czyli takim niewielkim blejtramem wielkanocnym. 

  raptem 30 na 30 cm - a tyle radości :D 

 są i jajka i motylek
 kwiatki w kąciku
 i nawet ptaszek na gałązce :D

Mam kilka zdjęć z procesu powstawania - może komuś kto nigdy nie próbował zrobić czegoś takiego ułatwią decyzję, że to nie taka trudna sprawa i "nawet Krulik zrobił to co ja nie zrobię?" :) 

Chciałam mieć obrazek z ramką to korzystając z pomysłu podpatrzonego na ostatnich Warsztatach Craftowych obróciłam obrazek - a ramka tam spora, prawie 4,5 cm. 

Wykleiłam środek  papierem (te chmurki to Lemonade): 
 Dokleiłam koronek - żeby nie było za płasko:
 zamazałam to wszystko białym gesso 
(z 13arts mam gesso jakby się ktoś pytał)
Potem dodałam kolorów farbkami akrylowymi - co prawda nie wiem do końca po co, ale chciałam przetestować czy ma to znaczenie :D
 Ponaklejałam tekturowe jajka, gałązki, kwiatki,  jajka te małe styropianowe, gdzieniegdzie są takie małe kuleczki i trochę brokatu - w sumie co znalazłam na biurku.
Następnie znowu gesso poszło w ruch:

Chwila zastanawiania się nad kolorami, bo chociaż miały być te  z naszego Kwiatowego wyzwania marcowego to chwile się wahałam, ale wróciłam do pierwotnego pomysłu i przy pomocy mgiełek pokolorowałam: 

 

 Wyszło tak, bo oczywiście kolory robiłam z pamięci (po co sprawdzać na blogu, bez sensu, na pewno dobrze pamiętam :))  - może być? 


A to są kolory z naszego wyzwania: 


To w sumie chyba na tyle, 
pozdrawiam i zapraszam ciągle na wyzwanie! 
Nagroda czeka :D 
Krulik

1 komentarz:

DOBROSŁAWA pisze...

Jestem pełna podziwu nad Kruliczym blejtramem. Zapraszam do eksperymentowania bo to świetna zabawa