Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie - w Studium Edukacji Ekologicznej ul. Starograniczna 28, Wrocław


15 grudnia 2019

Proste, szybkie i ekologiczne ozdoby świąteczne

Kochani! Zaraz święta, a jak święta to i świąteczne ozdoby :) 
Poniżej przedstawiam Wam zestawienie różnych bardzo ciekawych 
pomysłów na ręcznie robione i ekologiczne grudniowe ozdoby, zapraszam!
Oczywiście tworzenie tego typu ozdób jest idealną okazją do zabawy z dziećmi 
i wspólnego spędzania czasu z całą rodziną podczas tworzenia!

Papierowa girlanda.
Bardzo ciekawe rozwiązanie, wykonanie zajmuje trochę czasu ale za to jaki efekt!Aniołek z papieru i wstążeczki.
Również ciekawe rozwiązanie, elementy wycinamy z papieru w różnych kolorach, poza nóżkami które można zrobić ze wstążeczki, dzięki czemu zyskujemy pętelkę do zawieszenie aniołka na choince :) Oczywiście nóżki można również zrobić z papieru, ale takie wstążeczkowe od razu zapewniają nam dzyndzelek do powieszenia.Choinki z patyczków od lodów.
Czyli 666 sposób na wykorzystanie patyczków od lodów :) Malujemy je na zielono (lub na inny kolor, np. jeżeli ozdabiamy dom czy choinkę w tonacji czerwieni czy srebra lub złota możemy wykonać ją w takim właśnie kolorze) i sklejamy w trójkącik. Ten dolny trzeba trochę przyciąć. Pieniek doklejamy z papieru a samo drzewko można dowolnie ozdobić. Możesz dodać również w środku dodatkowy poziomy patyczek żeby przykleić więcej ozdób. Pod gwiazdką na górze choineczki podklejamy sznureczek do zawieszenia.


Girlandy z szyszek.
Końcówki płatków (?) szyszki możemy pomalować lekko białą farbką żeby nadać jej "śnieżnego" akcentu. Szyszki przyklejamy klejem na gorąco do sznurka lub jeżeli sznurek jest odpowiednio cienki po prostu przywiązujemy do płatków szyszki. Tutaj również możemy bawić się kolorami, sznureczek może być biały, złoty czy czerwony - np. czerwona włóczka czy mulina :) Albo takie do "snopowiązałki" żeby wyglądało jeszcze bardziej naturalnie i ekologicznie. Możemy dorzucić również kokardki przy każdej lub niektórych szyszkach :)


Ozdoby ze skórki pamelo!
Bardzo ciekawy pomysł! Zdejmujemy z owocu skórkę w płatach i wycinamy z niego różne świąteczne kształty za pomocą foremek do ciasteczek o ostrych krawędziach 0 skórka pamelo jest bardzo gruba. Po wycięciu robimy otworek na sznureczek i wszystkie wycięte kształty odstawiamy na jakiś czas pod stertą książek - jak liście żeby zachowały się na płasko a nie zrolowały i zastygły. 


Anielskie skrzydełka z papieru.
Możesz wyciąć je z białego papieru, ale zrobione z nutek wyglądają jeszcze ładniej :)

Drewniane renifery <3
Zdobyły całkowicie moje serce :) Wykonanie ich jest bardziej wymagające i potrzebujemy specjalistycznych narzędzi, ale są prześliczne i bardzo pomysłowe. Części z Was na pewno uda się je wykonać z pomocą męża czy taty :) Możemy ozdobić jej dodatkowo na różne sposoby co daje jeszcze więcej frajdy podczas tworzenia!Naścienna choinka z gałęzi.
Tą wersję drzewka zna chyba każdy z Was. Stała się (słusznie) dość modna w ostatnim czasie :) Wystarczy nam kawałek pustej ściany do której jesteśmy w stanie przytwierdzić takie "drzewko". W zależności od wersji, każdą poziomą gałązkę przytwierdzamy do ściany, albo możemy zastosować najmniej inwazyjne rozwiązanie - jako czubek choinki wkręcany w ścianę (na wysokości czubka choinki właśnie) odpowiednio wytrzymały haczyk albo wkręt z kołkiem rozporowym czy inny gwóźdź. Gałązki przycinamy w odpowiednich długościach, tak żeby stworzyły nam "trójkąt" choinki i ich brzegi łączymy związując sznurkiem. Możemy sznurek wiązać, albo przewiercić każdą gałązkę wiertarką i przewlec przez otworki sznurek żeby wyglądało ładniej i wiązać supełki, aby drewienka nie przesuwały się na sznurku.


Gałęzie mogą być z jednego rodzaju drzewa żeby wyglądały tak samo, albo z różnych. Całość drzewka ozdabiamy dowolnie, można przyczepić również kilka iglastych gałązek żeby była bardziej podobna do standardowej choinki. Haczyk czy wkręt na którym powiesiliśmy choinkę ukrywamy pod gwiazdką umieszczoną na szczycie choinki :) Żeby całość wyglądała bardziej naturalnie, ozdoby można wykonać z krążków cytrusów, szyszek i drewienek czy zżółkłego papieru :) Wersja bez sznurka:
Bardzo ciekawym pomysłem jest wykonanie choinki ze zdjęć. Najlepiej wykonać ją w całości ze zdjęć zrobionych w przemijającym roku, będziemy mieć taki całoroczny przegląd i okazję do wspominania co roku czegoś innego a wywołane do choinki zdjęcia możemy później oscrapować! :D


Zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy i życzę Wam zdrowych, kolorowych i radosnych Świąt!
USAGI

1 komentarz:

Anna - Krulik pisze...

Świetne inspiracje! Dziękuję :)