Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie - w Studium Edukacji Ekologicznej ul. Starograniczna 28, Wrocław


24 marca 2018

Wielkanocne inspiracje - zabawne święta

Wielkanoc, prawdopodobnie każdy z nas z tej okazji będzie radośnie konsumował kilogramy jedzenia ze świątecznego stołu (a kilogramy rosną). Czemu, by nie przygotować potraw i stołu w klimacie zajączków, kurczaczków i wiosny? Dodać całości dawki radości? Zapraszam!

Znany chyba każdemu z nas, żurek w chlebku. Bardzo ładnie prezentuje się na wielkanocnym stole, nadaje klimatu ludowego posiłku i ładnie pachnie. Niestety ma też wady. Każdy chlebek jednak trochę kosztuje, a pamiętajmy, ze trzeba kupić go każdemu z biesiadników. Teraz zadajcie sobie pytanie co stanie się z chlebkiem po posiłku? Niestety z doświadczenia wiem, że 8 na 10 takich chlebków po posiłku trafia do kosza. U mnie w domu tylko ja i siostra zjadłyśmy cały chlebek, bo jednak szkoda go było wyrzucać. Można użyć go później przez resztę posiłku zamiast kromek chleba do sałatki. Trzeba pamiętać, że jest to skórka z całego chlebka na jedną osobę, mało kto będzie w stanie przejeść taki chlebek samodzielnie, ja i siostra męczyłyśmy go przez 3 dni świąt. Żal nam było je wyrzucać, więc zostawiłyśmy je do podziobania dla ptaków. Niestety cały chlebek, który z wierzchu ma twardą skórkę to wyzwanie dla przeciętnego wróbla czy innego ptaszka. Jednocześnie jeśli nie masz ogrodu czy parku w którym możesz go zostawić, bo mieszkasz np. w bloku to nie ma jak "sprzedać go" ptakom. Niezjedzone przez rodzinę chlebki leżały 3 dni na dworze, niestety ptaszki nie dały rady ich poskubać, więc chlebki z bólem serca trafiły do śmieci. Zastanówcie się czy jest sens żeby Wasze chlebki również spotkał taki los, lub zróbcie rozeznanie w rodzinie kto w ogóle będzie później chętny na zjedzenie takiego chleba po zupie - szkoda Waszych pieniędzy i samego w sobie chlebka.

Prosty w przygotowaniu jajeczny króliczek z odrobiną mięska.

Jeżyki z jajek może nie są szczególnie wielkanocne, ale na pewno będą wyglądać zabawnie na stole.

Jeżeli samodzielnie pieczesz gółkę na świąteczny stół, polecam uformować ją w króliki.


Muchomory z jajek na twardo i pomidorów na pewno nie będą trujące!


Biedroneczki przybliżą nad do wiosny.

A jak jajka i Wielkanoc, to oczywiście kurki muszą być :) Można przygotować je na kilka smacznych i zabawnych sposobów!


 Poza króliczą bułką polecam również marchewkowe zawijaski!

A tutaj jajeczne domki dla krasnoludków.

Na stole poza jedzeniem znajdują się różne inne rzeczy, jak np. serwetki, które również możemy przygotować w fantazyjny sposób!

Rzeżucha zasadzona w skorupce od jajka bardzo ładnie prezentuje się na wielkanocnym stole.

Ciekawy pomysł na opisywanie miejsc przy stole.

Zasadzenie kwiatów w wazie będzie na pewno bardzo oryginalnym pomysłem.

Obowiązkowo kwiatu lub inne elementy naturalnej zieleni.

Macie jakieś swoje, fajne i ciekawe pomysły na przyzdobienie stołu czy ciekawe podanie potraw? Podzielcie się w komentarzach!

USAGI

2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Fajne inspiracje :) Królikowe serwetki rządzą :D

USAGI pisze...

U mnie siostra od lat robi serwetkowe króliczki ;D