Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie -
21 maja 2017 - niedziela - od godz. 14:00 w trakcie XV Rodzinnego Festynu Maślic
Tereny zielone obok Stadionu Miejskiego na Maślicach we Wrocławiu

29 grudnia 2015

Dekoracje sylwestrowe last minute


Witajcie po długiej świątecznej przerwie! 
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku... Czas na podsumowanie tego co minęło, czas składania postanowień i czas na szalone imprezy. 
Macie już plany? Jeśli nie będziecie uczestnikami żadnego wielkiego balu/imprezy w klubie i zostajecie w domu pilnować dziecka/psa/kota lub robicie domówkę – najwyższy czas pomyśleć o dekoracjach sylwestrowy wieczór.
Poniżej znajdziecie zestawienie najciekawszych, najmniej pracochłonnych pomysłów na dekoracje last minute.
Numer 1 na naszej liście – pompony!

Szalenie modne, łatwe w wykonaniu i niedrogie.
Można je wykonać z tiulu, tradycyjnie jak włóczkowy popmonik. Jeśli nie macie pod ręką tiulu – nic straconego - biegnijcie do najbliższego papierniczego i zaopatrzcie się w bibułę.
Instrukcja wykonania bibułkowych pomponów jest szalenie prosta – bierzecie 8 prostokątnych arkuszy bibułki, składacie każdy w harmonijkę, następnie kilka harmonijek układacie na sobie, przewiązujecie
na środku sznurkiem. Wystarczy już tylko rozczapierzyć nasze harmonijki i pompon gotowy.


Propozycja druga – pomysł na stare łańcuchy choinkowe.


Do wykonania dekoracji z datą wystarczy trochę drutu i stare łańcuchy choinkowe – owijacie łańcuchy drucikiem, wyginacie w kształt cyferek i już możecie udekorować nimi okno lub lustro.
Z resztek łańcuchów zróbcie pomponiki i udekorujcie nimi mieszadełka i rurki do napojów – będą imitować małe fajerwerki.


Jeśli macie kilka łańcuchów więcej możecie zrobić z nich wianki – wysarczy trochę drutu, a powstanie lśniąca dekoracja do zawieszenia na ścianie.
Propozycja trzecia – szampańska dekoracja stołu.


Wystarczy kilka kieliszków, najpiękniej będą wyglądały kryształowe, ale mogą być jakiekolwiek, z różnych kompletów, ‘nie do pary’. Ustawcie kieliszki na paterze na tort na środku imprezowego stołu i włóżcie
do nich małe bombeczki, możecie położyć też po kilka bombek wokół kieliszków – mało pracy, a efekt murowany.
 
Propozycja czwarta – piękna i praktyczna.

Kolejna błyskawiczna dekoracja stołu – wystarczy kilka cytryn/limonek. Ułożone z bombeczkami
na paterze, poprzetykane listkami z satynowej wstążki będą zdobić nasz imprezowy stół, a jeśli zabraknie limonek do drinków – będą zawsze pod ręką.


Niech błyszczy! – propozycja piąta.


Wystarczy kilka gałązek iglaka i parę białych kwiatów - spryskajcie je srebrną lub złotą farbą, posypcie brokatem i ustawcie w wazonikach na stole.


A jeśli już naprawdę nie macie czasu na żaden z powyższych pomysłów – ustawcie na stole wszystkie świece jakie macie w domu, zapalcie je, zgaście światło, wyłączcie telefony i zafundujcie sobie wieczór unplugged – w końcu będzie czas na to, żeby pogadać ze znajomymi i przyjaciółmi, pośmiać się, może zagrać w planszówkę – gwarantuję – będzie to niezapomniany wieczór!

W imieniu Kwiatu Dolnośląskiego życzę Wam wesołej zabawy w sylwestrowy wieczór i najlepszego, kreatywnego i robótkowego Nowego Roku!
Marta


Wszystkie zdjęcia zaczerpnięte zostały ze strony marthastewart.com

3 komentarze:

Alegria pisze...

Pięknego Nowego Roku, by Wena Was nie opuszczała i czasu na realizacje pomysłów starczało :) Do zobaczenia w styczniu na DWC

Małgorzata Nowak pisze...

Super pomysły na dekoracje.Serdecznie pozdrawiam w Nowym Roku.

Urszula - Proste potrawy pisze...

Pięknie, efektownie i chyba niedrogo, tak lubię, pozdrawiam Noworocznie :)