Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie -
30 czerwca - 2 lipca 2017, w trakcie 14 Dolnośląskich Warsztatów Craftowych,
Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28, Wrocław - Popowice

25 września 2015

Półka czytelnika

Witam cieplutko w piękne, słoneczne popołudnie wrześniowe.
Postanowiłam szybciutko zaprosić Was do lektury nowo wydanej książki Kobieta z impetem,  którą w mistrzowski sposób opisuje Kasia Stec na swoim blogu Książki na czasie
A dlaczego szybciutko? spytacie, bo zaraz pakuję walizki i skoro świt wyruszam do Poznania na Craft Party.

                  Kobieta z Impetem – Mariola Zaczyńska


        No i stało się. Mariola Zaczyńska ma najlepszą książkę w swoim dotychczasowym dorobku literackim. Do tej pory moje serce należało do „Twardzielek”, ale niestety musiały ustąpić miejsce „Kobiecie z Impetem.”
Wiedziałam, że to będzie dobra książka. Wiedziałam, że humor i cięte riposty będą tryskać z każdej strony. I nie pomyliłam się w swoich oczekiwaniach, ale do tej pewności doszedł jeszcze cudowny element zaskoczenia. Tak, Mariola Zaczyńska najnowszą książką kupiła mnie całkowicie.
Komedia komedią, ale „Kobieta z Impetem” to kawał niezłej sensacji, którą jak się okazuje można ugryźć w humorystycznej konwencji. I to z powodzeniem. Autorka wykreowała fabułę, która bawi, trzyma w napięciu i ani przez moment nie nudzi. Czego chcieć więcej?
O sile tej książki stanowi charakterystyczny ironiczny styl Marioli Zaczyńskiej i jej rewelacyjna umiejętność konstruowania szalenie charyzmatycznych postaci, których po prostu nie da się nie lubić, nawet jeśli mają co nieco za uszami.
W najnowszej książce grono bohaterów to niezwykła mieszanka temperamentów i życiowych doświadczeń. Tymczasem nie dane im będzie mierzyć się ze zwyczajną codziennością, bo autorka serwuje im nieco rozrywki w postaci tajemniczego morderstwa.
„Kobiecie z Impetem” znajdziemy naprawdę sporo. Autorka zgrabnie połączyła wątek kryminalny z obyczajowym. Obok morderstw i przemytu egzotycznych zwierząt toczy się zwyczajne życie, w którym trzeba radzić sobie z rozmaitymi uczuciami. Ukrywać je lub pozwolić im ujrzeć światło dzienne.
Krótko mówiąc, jest intrygująco, zabawnie, niepewnie, ale też ciepło. Jak to w życiu.
Mariola Zaczyńska, „Kobieta z Impetem”, Prószyński i S-ka 2014
Zapraszam do lektury i na blog Kasi, gdzie znajdziecie wiele ciekawych recenzji i konkursy, w których można wygrać fajne książki.
Pozdrawiam i do zobaczenia jutro w Poznaniu.
Dobrosława


Brak komentarzy: