Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie - w Studium Edukacji Ekologicznej ul. Starograniczna 28, Wrocław


17 kwietnia 2014

Wielkanocne inspiracje #6 - wianki

Witajcie,
Dzisiaj, z okazji cyklu wielkanocnych inspiracji, chciałabym podzielić sie z wami pomysłami na wianki. Sama miałam w planie zrobienie takiego wianka, jednakże gałązki mi wyschły, włożyłam je do wody, ale nie zdążyły zmięknąć na tyle, aby dzisiaj pokazać Wam efekty pracy. W zamian, zebrałam parę inspiracji z internetu. Mam nadzieję, iż zainspirują Was do wykonania własnych wianków lub podobnych dekoracji na święta.

Na pierwszy ogień wrzucam mega kwiatowe kompozycje. Najlepiej, jeśli wykonane są one z kwiatów świeżych. Wówczas oprócz wspaniałej dekoracji mamy niesamowity zapach w domu. Co prawda takie kompozycje nie trzymają się bardzo długo, ale myślę, że warto takie zrobić i efekt wynagrodzi ten krótki czas.

źródło

źródło
źródło

źródło

źródło

Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie sztucznych kwiatów. Ja za sztucznymi nie przepadam, chyba, że są to kwiatki naprawdę dobrej jakości i praktycznie różnice między nimi, a prawdziwymi kwiatami sa niezauważalne. Takie wianki są trwałe i możemy cieszyć się nimi przez wiele lat. 

źródło
źródło
źródło

Zamiast sztucznych kwiatów materiałowych, można także ozdobić wianek kwiatkami papierowymi, typowymi dla scrapbookingu.

źródło
źródło
źródło
A co powiecie na recyklingowe wianki? Do ich wykonania możemy wykorzystać wszystko to, co planujemy wyrzucić. Na przykład stare gazety, druty, kable, nakrętki od butelek, słoików, puszki itp.

źródło
źródło
źródło
źródłoA teraz czas na naturę i jej surowość. Oto przykłady bardzo naturalnych wianków ozdobionych gałązkami, korą i wydmuszkami. W naturalnych kolorach, przymocowane wszystko sznurkiem i odrobiną kleju.

źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło

źródło

Mam nadzieję, że pomysły Was zainspirowały :) Pochwalcie się koniecznie własnymi wiankami.
Pozdrawiam
Ibi

4 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Mój wianek pokazywałam u mnie: http://www.krulik.pl/2014/03/notes-wianek-wiosna-i-urodziny.html
a z tych co pokazałaś to ten śmieciowy bardzo mi przypadł do gustu :) po kolejnym sprzątaniu u dzieciaków taki zrobię :D

DOBROSŁAWA pisze...

Wspaniałe źródła tych piękności wynalazłaś.

Ludkasz pisze...

Piękne, zwłaszcza te eko:)

PiGosia pisze...

Piękne, szkoda,że na moich drzwiach nawet takie, które nie są jakieś wyjątkowe i specjalne giną w niewyjaśnionych okolicznościach za to w zatrważającym tempie. Zaczynam nawet podejrzewać, że to drzwi do innego wymiaru.