Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie -
30 czerwca - 2 lipca 2017, w trakcie 14 Dolnośląskich Warsztatów Craftowych,
Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28, Wrocław - Popowice

21 lutego 2014

Półka czytelnika


Podstępnie przechwyciłam od Ibiska ten cykl, żeby "na gorąco" napisać kilka słów o cyklu Stephena Kinga, który właśnie czytam...

"Mroczna wieża"

to cykl ośmiu książek, w których tajemniczy, niezwykły świat głównego bohatera przeplata się z naszym, realnym, codziennie oglądanym przez okno. Na krawędzi tych dwóch światów nic nie jest oczywiste i wszystko jest możliwe. A gdy już myślisz, że zaczynasz coś rozumieć, okazuje się, że tylko Ci się wydawało, bo każda kolejna opowieść otwiera nowe drzwi do następnej historii, często widzianej z zupełnie innej perspektywy. Przy tym im głębiej w las, tym groźniej, tym bliżej tytułowej mrocznej wieży...


Na cały cykl składają się następujące pozycje: "Roland", "Powołanie trójki", "Ziemie jałowe", "Czarnoksiężnik i kryształ", "Wiatr przez dziurkę od klucza", "Wilki z Calla", "Pieśń Susannah" i "Mroczna wieża".Komu polecam tę serię? Osoby poszukujące nowych wrażeń, niezwykłych światów, lubiące doszukiwać się wszelkich powiązań tekstu z naszą rzeczywistością zapewne znajdą tutaj coś dla siebie. Miłośników twórczości Stephena Kinga raczej zachęcać nie muszę do tej lektury... a swoją drogą: lubicie Kinga? Czytacie jego książki? Pochwalcie się jakie pozycje z jego twórczości przeczytaliście.

Pozdrawiam,
Katrina

5 komentarzy:

kalinka pisze...

Grozą powiało...:)

el pisze...

swego czasu bardzo lubiłam Kinga , tej pozycji nie znam . Czytałam Lśnienie a Zielona Mila jest hitem jak dla mnie

CarmenAlice pisze...

Czytałam tylko Colorado Kid (i coś jeszcze zaczęłam, ale nie skończyłam), strasznie mnie ta lektura zmęczyła, nie odpowiada mi styl tego pisarza.

Lucek pisze...

Ja czytam Kinga nałogowo i na okrągło:) Czytałam wszystkie pozycje i jako nałogowy fan mam też całą kolekcję jego książek i to w różnych wydaniach i językach:) Seria Mroczna Wieża należy do moich faworytów, jeśli ci się podoba to polecam także Talizman oraz Oczy Smoka:)

ibisek pisze...

oo dawno Kinga nie czytałam, chyba czas powrócić :)