Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie - w Studium Edukacji Ekologicznej ul. Starograniczna 28, Wrocław


28 kwietnia 2013

Małe formy - doniczka z zapałek

Nareszcie wiosna! Po pięciu miesiącach zimy, wreszcie ciepły wiatr i cień świeżej zieleni na drzewach... Oh, jakże to pozytywnie nastraja! Natchniona wiosennym zefirem, postanowiłam, że w tegomiesięcznej odsłonie mej serii tutoriali o małych formach, wykonam mini doniczkę na papierowe kwiatki. Doniczka będzie recyklingowa - ze zużytych zapałek. Zaczyna się od prawidłowego wyboru zapałek. Wszystkie muszą być równej długości.


Po wycięciu wszystkich sklejamy je na krzyż, po cztery na każdym poziomie. Wystarczy zwykłym magikiem - na pewno będzie trzymać. Za każdym "piętrem" trzeba poczekać, żeby dobrze wyschło i dbać o równość ułożenia.


Ja zrobiłam cztery poziomy, ale można zrobić mniej lub więcej, w zależności od potrzeb. Po ułożeniu wszystkich warstw i po porządnym wyschnięciu, zaczynamy ozdabianie. Ja postanowiłam zrobić przeplatankę z tasiemki atłasowej o szerokości 6mm. Przeplatam jak wiklinowy koszyk, przez szczebelki. Ważne jest, żeby były zawsze w takim samym kierunku i w tym samym miejscu.


Najwygodniej jest uciąć trzy kawałki tasiemki o równej długości, przepleść je i podkleić taśmą dwustronnie klejącą z obydwu końców.


Końcówki przykleić z jednej strony do zapałek a z drugiej do już przyklejonej tasiemki. Kontynuować te czynności na wszystkich kawałkach tasiemki i na wszystkich bokach naszej "doniczki".


Gotowa, oklejona "doniczka" wygląda tak:


Teraz dodam jej blasku: ćwiek z diamencikiem:


Oczywiście można dodać o wiele więcej i różnych różności - wedle uznania. Tak przygotowaną "doniczkę" można wypełnić papierowymi kwiatkami i użyć na przykład jako środek do exploding boxa lub do innej, trójwymiarowej kartki. Może też być samodzielną ozdobą na półce lub parapecie w otoczeniu prawdziwych kwiatów :)

Mam nadzieję, że podobała wam się nowa odsłona tutorialu i z góry zapraszam na kolejny odcinek, jak zwykle z końcem miesiąca!

Pozdrawiam,
Zuza


4 komentarze:

kartkomania.com pisze...

ja nie miałabym cierpliwości to takich małych cudów :)

Anna - Krulik pisze...

Zuza - niesamowita jesteś z tymi maleństwami! świetny tutorial!!

ibisek pisze...

Ojej, jakie maleństwo :) Kto by pomyślał, że takie cudeńka można zrobić :)

Zuza G pisze...

Dzięki! :)